Sipariş Listesi

Sipariş listeniz henüz boş

Enerjinizi dağılımınızı akıllıca yönetin

Gersan Akıllı Busbar sistemiyle tüm Bus-bar sistemlerinde GNL, GL, GGD, ve GS ile 25-6000A arasında monte edilecek verici ve alıcı ünitelerle ölçüm ve kontrol, izleme yapılabilmektedir. İlgili üniteler çıkış kutularına kolayca monte edilebilecek şekilde ve DİN Ray standartlarındaki yapıyla G-Bus sinyalleri olarak analizör ölçümleri, şalter kontrolleri v.b. çift yönlü bilgi ve komutları işleyebilirler.

Enerjinizi dağılımınızı akıllıca yönetin

Otomasyon, endüstride kullanıldığı tanımı itibariyle, insan gücünün rol aldığı iş yükünün belli bir kısmının makinelere yüklenmesidir.

G-Bus Otomasyon Sistemi; Patentli PLC (Power Line Communication) teknolojisi ile elektrik hattına sinyal gönderen ve server sunucuya bağlı olarak çalışan bir verici modül ile yük elemanlarının bağlı olduğu alıcı modüle sahip Busbar çıkış ünitelerinden oluşur. G-Bus Otomasyon Sistemi, herhangi bir haberleşme veya besleme kablosuna ihtiyaç duymayıp elektrik hattından haberleşmesi sayesinde önemli bir maliyet kalemini ortadan kaldırır. Sistemin Busbar uyumlu olması daha önce kurulmuş olan busbarlara da kurulum yapılabilmesine imkan vermektedir.

Aydınlatma Otomasyon Sistemi olarak kullanıldığında açma-kapama-dim komutlarını gerçekleştirebilmektedir. Endüstriyel Otomasyon Sistemi olarak kullanıldığında açma-kapama-enerji izleme-sayaç okuma komutlarını gerçekleştirebilmektedir.

G-Bus Verici ünitesi, enerji hattıyla network arasındaki bağlantıyı ve izolasyonu sağlayarak server programıyla iletişimi sağlamaktadır. Güç izleme Analizor unitesinin çıkış kutusuna montajlanması halinde yükseklikten dolayı okuma yapılması bir hayli zordur. Bu nedenle G-BUS receiver Modullü analizor sistemlerinin kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Böylece geleneksel sistemlerdeki gibi ilave hiç bir paralel hat kullanmadan çıkış kutusundaki dataları enerji hattı üzerinden server merkezine iletmek mümkün olmaktadır.

Bilgisayar yazılımında gruplar ve zamanlandırılmış görevler oluşturularak ilgili alıcıların istenilen zamanda fonksiyonları gerçekleştirmesi sağlanır. Ayrıca hem yerel ağ üzerinden hem de internet üzerinden otomasyon sistemine erişim mümkündür. Bu şekilde sunucuya, bilgisayar ara yüzünün yüklü olan her bilgisayardan kullanıcı adı ve şifresi ile bağlanılarak sistemdeki cihazların kontrolünü uzaktan gerçekleştirmek mümkündür.

21‘den fazla haberleşme protokolü desteğine sahip olursunuz. Sahadaki verilerinizi geniş haberleşme protokolü desteği ile üst sistemlere aktarabilirsiniz. Bina otomasyonundan fabrika otomasyonuna, gelişmiş sensör teknolojilerinden bulut sistemlerine kadar tüm ihtiyaçlarınıza karşılık bulabileceğiniz çözümler G-Bus'da. Tüm standart fieldbus sistemler, CodeSys taban, kolay programlama yapısı ve güncel sistemlere uyum, siber güvenlik, loT Kontrolörler Entegre Linux işletim sistemli gibi özelliklere sahiptir.

Aydınlatma Otomasyonu ile çalışma alanlarında yeni bölümler açma, odaları veya bölümleri gruplandırma, parlaklık düzeyini ayarlama, sabit ışık kontrolü, sisteme özel takvim oluşturarak kontrol, mesai başlangıç-bitiş saatleri üzerinden kontrol vb. değişiklikler kolayca yapılabilir. Modern aydınlatma yönetimi, enerji ve maliyetten tasarruf etme imkanından daha fazlasını sunar. Kullanıcı için ekonomi ve kaynak verimliliğini, konfor ve esneklik ile birleştirir. Doğru aydınlatma, motivasyonu arttırmaya yardımcı olur ve işyerindeki kazalara karşı önleyicidir.